DSW - miejsce dla Ciebie

Dziennikarstwo motoryzacyjne

Mamy 3. miejsce!!!

14 maja, podczas targów Auto Moto Show w Expo Silesia w Sosnowcu został zorganizowany EKO Rajd 2016. Rywalizacja polegała na osiągnięciu jak najmniejszego zużycia paliwa na dystansie 230 km w normalnym ruchu drogowym oraz 2 próbach sportowych na czas na placu przy hali Expo. 9 załóg musiało przejechać dokładnie trasę według książki drogowej otrzymanej w czasie odprawy przed startem i zmieścić się w limicie czasu (3 godziny i 15 minut).

W zawodach wzięła załoga Robert Bielecki i Paulina Deda reprezentująca Dolnośląską Szkołę Wyższą. Kierowca to wieloletni polski juror w prestiżowych plebiscytach motoryzacyjnych International Engine of the Year Awards (silniki) oraz Vehicle Dynamics International Awards (układy jezdne), który współpracuje z kierunkiem Dziennikarstwo Motoryzacyjne uczelni, jako ekspert motoryzacyjny. Pilot studiuje na III roku studiów zaocznych wspomnianego kierunku.

Załoga spisała się na medal i jadąc Peugeotem 208 Puretech zajęła 3. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz uzyskała 2. najlepszy wynik pod względem zużycia paliwa. Z samochodem mieli okazję zapoznać się także studenci stacjonarni Dziennikarstwa Motoryzacyjnego i nie ukrywali zaskoczenia jak oszczędny w ruchu miejskim okazał się samochód.Robert Bielecki: „Dziękuję Peugeot Polska, a w szczególności jej PR Manager, Pani Dorocie Kozłowskiej, za umożliwienie startu w tych zawodach. Bardzo cieszę się, że potwierdziliśmy walory ekonomiczne silnika Puretech i zajęliśmy miejsce na podium. Duża w tym zasługa Pauliny, która sumiennie przygotowała się do startu, a w czasie zawodów wykazała się znakomitą koncentracją i wsparciem kierowcy. Eko rajdy, szczególnie te z próbami sportowymi, to znakomita szkoła nawyków do tradycyjnych rajdów szybkościowych i rajdów na regularność. Ktoś, kto sprawdził się w takich eko zawodach będzie dobrym pilotem także w innych imprezach.”Paulina Deda: „Po raz pierwszy w życiu wzięłam udział w rajdzie jako pilot, za co dziękuję uczelni i naszemu ekspertowi red. Robertowi Bieleckiemu. Próby sportowe i nawigowanie podczas rajdu zapewniły wiele emocji, które będę długo i mile wspominać. Praktycznie cały czas musiałam coś liczyć, ponieważ każdy prosty odcinek drogi wykorzystywaliśmy na planowanie dalszej trasy oraz dobór optymalnego tempa. Bardzo ucieszyłam się z miejsca na podium i pucharu. Mam nadzieję, że wkrótce znowu usiądę na prawym fotelu z itinererem w ręce.”

W kolejnym starcie ekspert współpracujący z DSW wystartuje w Rajdzie Festiwalowym w Opolu, 4-5 czerwca br., największym amatorskim rajdzie 'szybkościowym' w Polsce, towarzyszącemu słynnemu Festiwalowi Polskiej Piosenki w Opolu.

Motoryzacja pasją i sposobem na życie - również zawodowe

Z wizytą u prywatnego kolekcjonera

Michał i Mateusz, studenci specjalności Dziennikarstwo motoryzacyjne z roboczą wizytą u prywatnego kolekcjonera. Rozmawiali o historii motoryzacji i procesie odbudowy pojazdów. W kolekcji znaleźli wiele unikatów na skalę światową.

"Sheriff" w DSW

"Sheriff" w DSW - 17.12.2013 r. odbyło się spotkanie z red. Marcinem Rokickim z portalu autokrata.pl. Dodatkową atrakcją był oryginalny, amerykański wóz policyjny - Ford Crown Victoria w wersji P71 Police Interceptor. (Fot. MRokicki). Gościnnie przybył też lokalny fan motoryzacji działający przy klubie aut amerykańskich WCAA (P71 Police Interceptor w wersji "tajniak"):  http://www.youtube.com/watch?v=jipzlztrC-A Video dzięki uprzejmości car rec.

W dniach 12-13 października 2013 w rejonie Masywu Ślęży i miasta Sobótka grupa klubów sportowych z Dolnego Śląska organizuje spotkanie mistrzów. Mistrzów byłych, aktualnych i przyszłych. Ta otwarta formuła zaproszenia do uczestnictwa powinna pozwolić znaczącej liczbie osób poznać uroki sportowej rywalizacji na różnych poziomach zaangażowania.

Zapraszamy w imieniu organizatorów.

Auto Show 2013

W dniach 25-26 maja 2013 r. w Hali Stulecia we Wrocławiu odbyła się kolejna edycja Auto Show. Jednym z partnerów wydarzenia były specjalności Dziennikarstwo motoryzacyjne oraz Media i Marketing w Branży Motoryzacyjnej.

Piknik motoryzacyjny 2012

09.09.2012 odbył się Piknik Motoryzacyjny (Retro). Impreza miała miejsce przy Hali Stulecia we Wrocławiu. Specjalności "Dziennikarstwo motoryzacyjne" oraz "Media i marketing w branży motoryzacyjnej" przygotowały wraz z firmą Crusar4Rally atrakcję dla najmłodszych zwiedzających. Wystawiona została replika rajdowej Toyoty Corolli. Auto na co dzień służy do nauki bezpiecznej i sportowej jazdy "kierowców" w wieku 10-17 lat.